Araç Detaylı Dış Bakımı – Boya Koruma Uygulaması
Ağustos 30, 2017
Gtechniq Crystal Serum Testi
Ağustos 30, 2017

Araç Nano Koruma Teknolojisi ve Uygulaması

Nano Teknolojik Korumalar ; Çağımızda teknolojinin ilerlemesi ile doğal olarak Boya Koruma sektöründe de ilerleme gösterilmesini sağladı.Nano ürünler çok uzun süre boyada kalıcılık sağlar ve parlaklığını korur. Nano Koruma ürünleri wax veya sealanta kıyasla hidrofobik özelliği ve ömrü daha uzundur.Nano Korumların uygulanmasında çok büyük titizlik gerekir.Amatör insanların yapacağı uygulamalarda optimum sonuç almak mümkün değildir.

Nano korumalar çok küçük moleküllerden oluştuğu için boyalı yüzeydeki gözenekleri tam anlamıyla doldurarak koruma sağlar. Cilalar kaporta yüzeyinde güneş ışınlarıyla ya da motorun ısınmasıyla oluşan sıcaklıklarda genişlerler ve kaportanın soğuması ile daralırlar. Bu genleşme ve daralma sırasında mevcut toz koruma ürünün içine karışarak boyalı yüzeyde daha hızlı bir matlaşma meydana gelir. Fakat nano korumalar 450o  sıcaklığa kadar dayanabilirler.Genleşme meydana gelmediği için uzun süreli parlaklık sağlar.

Nano korumalar cilalara kıyaslandığı zaman dış etkenlere karşı boyalı yüzeyi daha dirençli şekilde izole ederler.Nano korumalar uygulandıkları yüzeyde sert bir tabaka oluştururlar.Bu da dış etkenlere karşı mukavemetinin yüksek olmasını sağlar.