Cam ve Boya Koruma Filmi

Aracınıza yaptıracağınız işlemleri sadece görsel olarak değerlendirmemekte fayda vardır. Çoğu insan cam filmi uygulaması yaptıracağı zaman ilk olarak görselliği düşünmektedir. Burada önemli olan şeffaf olan camlara UV koruması ve ısı engeli etkisi kazandırmaktır.

Cam filmleri sadece cama koyu bir ton vermezler aynı zamanda UV ışınlarından koruma ve ısı kalkanı oluştururlar. Bu özellik sayesinde de hem aracınızın içerisindeki torpido, kapı döşemeleri ve koltuklarda sararma ya da solma gibi durumlar olmaz hem de ısı kalkanı sayesinde de yaz aylarında klimanın daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Bu da yakıt tüketiminin azalmasına katkı sağlamaktadır.

Ayrıca oto cam filmleri ton bazında koyulaşmaktadır. Açık tondan koyu tona doğru birçok seçenek mevcuttur. Ton koyulaştıkça akşamları araç sürüş esnasında problem yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı çok koyu ton araba cam filmleri tavsiyesinde bulunmuyoruz.

Camları her koyu ton yapan cam filmleri bu özellikleri sağlamamaktadır. Bu yüzden dünyaca kendini kanıtlamış olan Llumar cam filmi markasını tavsiye ediyor ve uyguluyoruz.

Neden Boya Koruma Filmi Tercih Etmeliyim?

Cevabı oldukça basit çünkü aracınızı ve boyasını en etkili şekilde dış etkenlere karşı koruyan boya koruma filmi uygulamasıdır. Seramik kaplama ürünleri yüzeyde 1.5-2mikron kadar bir katman oluştururken şeffaf boya koruma filmi 150mikron kadar bir katman oluşturmaktadır.

Tercih edilecek şeffaf boya koruma filmi çok ama çok önemlidir. PVC bazlı şeffaf boya koruma filmi ucuzdur fakat uygulandığı yüzeyde mat, portakal kabuğu görünümü ve diğer parçalardan bariz bir ton farkı yaratacaktır. Bu tarz filmlerin maksimum ömrü 2 yıldır ve söküleceği zaman aracınızın boyasına zarar verme ihtimali oldukça yüksektir. Bunun başlıca sebebi de kalitesiz yapışkan kullanılmasıdır. Biz kesinlikle PVC şeffaf boya koruma filmi tavsiye etmiyor ve uygulamıyoruz.

Neden Stek Şeffaf Boya Koruma Filmi?

Tercih edilmesini tavsiye ettiğimiz ve uyguladığımız boya koruma filmi STEK markasıdır. Bu markanın 2 farklı STEK şeffaf koruma filmi bulunmaktadır. Bunlar : STEK DYNOLite ve STEK DYNOShield’dir. Bu filmler uygulandıkları yüzeye çok yüksek bir parlaklık katar, uygulandığı parça ile diğer parçalar arasında herhangi bir görüntü farklılığı oluşturmaz, şeffaf boya koruma filmi üzerinde oluşan çizikler ısı ve kaynar su yardımıyla kendini yenileyerek ilk günkü görünümüne kavuşur ve uzun ömürlüdür.

STEK DYNOLite 5 yıl, Stek DYNOShield ise 10 yıl boyunca çatlama, sararma ve kabarma gibi durumlara karşı garantili ürünlerdir. Şu an ülkemizde uygulatabileceğiniz en kaliteli araç boya koruma filmi bunlardır.

STEK şeffaf koruma filmi poliüretan bazlı filmlerdir. Yıllar sonra sökülmesi gerektiği taktirde aracınıza ya da aracınızın boyasına herhangi bir zarar vermez.

Şeffaf koruma filmi uygulaması öncesinde aynı seramik kaplama uygulaması öncesinde olduğu gibi ön hazırlığı çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kusurlu bir yüzey üzerine uygulanan boya koruma filmi hem yüzeyden kalkabilir, hem de yüzeydeki herhangi bir çıkıntı film yüzeyinde de taşmaya sebep olacaktır. Bu yüzden sırasıyla kil, çizik giderme ve boya parlatma işlemleri yapılması gerekmektedir.

Seramik kaplama üzerine şeffaf boya koruma filmi uygulanır mı?

Seramik kaplama üzerine şeffaf boya koruma filmi uygulamasını biz tavsiye etmiyoruz çünkü seramik kaplama sonrasında yüzey fazlasıyla pürüzsüz ve kaygan olmaktadır. Oluşan kaygan zemin üzerine oto boya koruma filmi yapışkanı tam olarak tutunamadığından dolayı boya yüzeyinden ayrılma riski oldukça fazladır. Bu yüzden çizik giderme ve boya parlatma işleminden hemen sonra yapılması daha etkilidir.

Araç şeffaf boya koruma filmi uygulaması sonrasında sadece dikkat edilmesi gereken yüksek basınçlı sudur. Oto yıkamalarda kullanılan yıkama makineleri 200 bar ve üzerinde bir basınçla suyu püskürtmektedir. Bu yüksek basınç filme çok yakından tutulduğu taktirde filmi kesebilmektedir. Bundan dolayı aracınız eğer boya koruma filmi kaplıysa yıkamacınıza muhakkak aracınızda film olduğunu belirtiniz.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by