Aracınızı park ettiğiniz yere dikkat edin
Ağustos 30, 2017
Araç Seramik Boya Koruma ve Uygulaması
Ağustos 30, 2017

Araç Kil Uygulaması ve Kil Temizliği

Araç yeni yıkanmış olmasına rağmen zaman geçtikçe aracın boyalı yüzeyinin üzerinde çıplak el ile hissedilen pütürler hissedilebilir. Bu pütürler yıkama ile giderilebilecek kirler değillerdir. Gerçek anlamda temiz olan yüzey üzerinde çıplak el ile dokunulduğunda kadifemsi ya da pürüzsüz bir yüzey hissiyatı duyuyorsanız boyalı yüzey gerçekten temizlenmiş demektir. Fakat ülkemizdeki hava kirliliği, yolların temiz olmaması, havadaki endüstriyel atıklar, egzoz dumanı, sıcak havalarda asfalt erimesinden kaynaklı boyalı yüzeye zift sıçraması gibi kirler boyanın gözeneklerine kadar yerleşebilirler. Bu kirler boyaya öylesine yerleşirler ki tazyikli su ya da güçlü şampuanlar ile temizlenemezler. İşte tam bu noktada ihtiyacımız olan kil uygulamasıdır.
Aracın temizliğinden de önemli olan husus kil uygulamasıdır. Kil aracın yıkama sonrasında yüzeyde gözle pek görülemeyen fakat boyalı yüzey üzerinde varlığını sürdüren balata tozu, endüstriyel kir, zift, demir ve boya tozu gibi kirlerdir. Araç temizliğinde kullanılan şampuanlar bu kirlere etki etmemektedir. Aracın yıkama işlemi sonrasında göze temiz görünen boyalı yüzey bu kirleri barındırır. Kil uygulamasıyla birlikte aracın boyalı yüzeyleri kil yardımı ile bu kirlerden tamamen arındırılır. Araç Foam Lance ( Köpük ile yıkama ) ardından Çift Kova Yöntemiyle yıkansa bile aracın boyalı yüzeyinde Kil uygulaması yapıldıktan sonra kilin hala boyalı yüzeyden kir söktüğü görülür.Unutulmamalıdır ki önemli olan boyalı yüzeyin temiz görünmesi değil temiz olmasıdır.

Araç Kil Uygulaması Hakkında

Araç Kil Uygulaması

Araç Kil Uygulaması

Kil boyalı yüzeylere uygulandığı gibi jant ve camlara da uygulanmalıdır. Jantlar özel jant temizleyicileri ile fırçalanarak temizlenmesine rağmen balata tozu, demir tozu ,  boya tozu, zift gibi lekeler kalabilir. Unutmayalım ki aracın en çok ve çabuk kirlenen bölgesi jantlarıdır. Jantların jant temizleyiciler ile temizlenmesi ardından kil uygulaması yapılarak gözle görülemeyen fakat yüzeyde mevcut olan kirler temizlenir. Aynı zamanda görüşümüzü engellememesi açısından camların temiz olması da çok önemlidir. Kil,  jant ve boyalı yüzeyde yapmış olduğu balata tozu, demir tozu, boya tozu, endüstriyel etkenler gibi kirleri cam yüzeylerde de gerçekleştirmektedir. Sizde profesyonel anlamda araç kil uygulaması yaptırmak istiyorsanız Heroic Detailing ile iletişime geçebilirsiniz. Memnuniyetiniz ve güler yüzünüz bizim için öncelikli gelmektedir.

OKU  Aracınızı Doğru Şekilde Yıkamak

Bir önceki yazımız olan Aracınızı park ettiğiniz yere dikkat edin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Gönder
1
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by